Ganser Wins Malone Invitational as Leopards Place 2nd – Boys Cross Country
Louisville 90 (2nd Out of 28)
<<< Prev Spartan Invitational | Boys Cross Country Schedule | Next Stark County Championships >>>
The Louisville Leopards Boys Cross Country Team competed at the Malone Invitational at Malone University Saturday. Louisville finished with 90 total places to take 2nd out of 28 competing teams.
Leopards junior Bobby Ganser pulled away early in the red division race en rout to a first place individual finish overall. He crossed the finish line in under sixteen minutes with a time of 15:57.4, which bested GlenOakās Tommy Rice by 5.7 seconds. Ganser and Rice finished first and second individually for both the red division race and when combining all division races overall.
Louisville had 4 junior runners crack the top 20. These included Colby Adams (16:45.2) who came in 8th, Stephen Ulrich (17:09.1) who took 17th, and Owen Pukys (17:16.7) who claimed 20th. Junior Sam Chlebeck (17:50.8) rounded out the Leopards scorers with a 47th place finish that tallied 44 points.
Altogether 11 Leopards ran the Malone Invitational Saturday. LHS freshman runners included Grant Brown (53rd), Tyrus Pinion (153rd), Austin Beck (195th), and Zan Keister (20:18.5), Two Louisville sophomores also ran in Cayman Smith (232nd) and Eric Mehler (314th) against a field of 350 total runners.
The Leopards were only outdone by a single place to the team champion St. Ignatius Wildcats who totaled a score of 89. All of the Wildcats scoring runners finished in the top 26 to lead them to victory. Louisville actually defeated St. Ignatius by a single point 79 to 80 in the Red Division race alone that featured 12 teams, but the script flipped in favor of the Wildcats when times from the three division races were combined overall.
The Jackson Polar Bears finished just behind the Leopards in third place with 93 total places. The GlenOak Golden Eagles followed in four place with 121 total places.
This is the first time Louisville has competed at the Malone Invitational since 2018 when they placed third as a team.
<<< Previous 2018 | Malone Invitational
UP NEXT: The Leopards will next compete at the Stark County Championships Meet on Saturday October 3 at GlenOak High School. Race Schedule is as follows:
Varsity Boys – 9:30 AM
Varsity Girls – 10:00 AM
JV Boys – 10:40 AM
JV/Open Girls – 11:20 AM
Open Boys – 12:00 PM
Middle School Boys – 1:00 PM
Middle School Girls – 1:30 PM
Middle School Open Boys – 2:00 PM
Middle School Open Girls – 2:30 PM
Malone Invitational Boys Combined Team Results
Place | Team | Score |
1 | St. Ignatius Wildcats | 89 |
2 | Louisville Leopards | 90 |
3 | Jackson Polar Bears | 93 |
4 | GlenOak Golden Eagles | 121 |
5 | Aurora Greenmen | 137 |
6 | Green Bulldogs | 210 |
7 | Archbishop Hoban Knights | 249 |
8 | Lake Blue Streaks | 252 |
9 | Field Falcons | 260 |
10 | Akron Firestone Falcons | 299 |
11 | CVCA Royals | 306 |
12 | University School Preppers | 326 |
13 | West Branch Warriors | 358 |
14 | Minerva Lions | 435 |
15 | Chippewa Chipps | 447 |
16 | Alliance Aviators | 489 |
17 | Crestwood Red Devils | 521 |
18 | Canton McKinley Bulldogs | 573 |
19 | Carrollton Warriors | 580 |
20 | Rootstown Rovers | 598 |
21 | Mogadore Wildcats | 600 |
22 | Lutheran West Longhorns | 612 |
23 | Southeast Pirates | 635 |
24 | Waynedale Golden Bears | 662 |
25 | Massillon Tigers | 749 |
26 | East Canton Hornets | 771 |
27 | Columbiana Clippers | 773 |
28 | East Palestine Bulldogs | 813 |
Malone Invitational Boys Individual Results
Place TmPl Bib Name Yr School Div Ge Time Pace ===== ==== ==== ================== === ========== ===== == ======= ===== 1 1 460 Bobby Ganser 11 Louisville BR M 15:57.4 5:09 2 2 311 Tommy Rice 10 GlenOak BR M 16:03.1 5:10 3 3 238 Clay Peets 12 Firestone BR M 16:12.8 5:14 4 4 124 Drennan Akins 11 CVCA BW M 16:21.8 5:16 5 5 678 Sean Uhran 11 St. Ignati BR M 16:22.9 5:17 6 6 36 Matthew Singleton 11 Aurora BR M 16:25.0 5:18 7 7 34 Andrew Ploskunak 11 Aurora BR M 16:41.3 5:23 8 8 455 Colby Adams 11 Louisville BR M 16:45.2 5:24 9 9 725 Johnathan Varner 11 Waynedale BW M 16:47.7 5:25 10 10 543 Alex Zuckett 11 Mas. Jacks BR M 16:50.8 5:26 11 11 662 Aidan Monroe 12 St. Ignati BR M 16:55.2 5:27 12 12 698 Griffin Walsh 12 University BR M 16:59.4 5:29 13 13 544 Elliot Zukcett 9 Mas. Jacks BR M 17:01.2 5:29 14 14 439 Ian Clevinger 11 Lake BR M 17:02.0 5:29 15 15 523 Jason Freisen 12 Mas. Jacks BR M 17:03.9 5:30 16 16 409 Steve Reiter 11 Hoban BR M 17:06.2 5:31 17 17 469 Stephen Ulrich 11 Louisville BR M 17:09.1 5:32 18 18 292 Corder Houk 11 GlenOak BR M 17:13.5 5:33 19 19 345 Theo Papas 10 Green BR M 17:14.4 5:33 20 20 467 Owen Pukys 11 Louisville BR M 17:16.7 5:34 21 21 323 Tesfaye Young 10 GlenOak BR M 17:17.3 5:34 22 22 659 Connor McAndrew 12 St. Ignati BR M 17:18.8 5:35 23 23 695 Nate Miller 11 University BR M 17:19.3 5:35 24 24 344 Spiro Papas 10 Green BR M 17:21.1 5:36 25 25 663 Alexander Paliga 11 St. Ignati BR M 17:24.2 5:37 26 26 639 Connor Geary 12 St. Ignati BR M 17:24.2 5:37 27 27 540 Alec Testa 11 Mas. Jacks BR M 17:28.6 5:38 28 28 537 William Prato 9 Mas. Jacks BR M 17:30.1 5:38 29 29 567 Connor Shingleton 11 Minerva BR M 17:30.2 5:38 30 30 201 Owen Roberts 11 Field BW M 17:30.5 5:39 31 31 656 Joseph Maloney 12 St. Ignati BR M 17:30.9 5:39 32 32 413 Nicholas Wong 12 Hoban BR M 17:36.2 5:40 33 33 734 Justin Cederbloom 12 West Branc BW M 17:38.9 5:41 34 34 637 Peter Fitzpatrick 12 St. Ignati BR M 17:39.5 5:41 35 35 33 Max Manderbach 12 Aurora BR M 17:41.0 5:42 36 36 528 Lucas Immel 11 Mas. Jacks BR M 17:41.0 5:42 37 37 453 Connor Wertman 12 Lake BR M 17:41.4 5:42 38 38 530 Ryan Kelley 11 Mas. Jacks BR M 17:42.6 5:42 39 39 317 Matthew Tschantz 11 GlenOak BR M 17:43.3 5:43 40 40 40 Robert Will 9 Aurora BR M 17:44.0 5:43 41 41 296 Ethan Laughman 12 GlenOak BR M 17:44.8 5:43 42 679 Sean Ward 12 St. Ignati BR M 17:45.3 5:43 43 42 196 Ammon Hottensmith 10 Field BW M 17:47.0 5:44 44 163 Brannan Smith 12 East Liver BW M 17:49.1 5:45 45 538 Carson Reed 11 Mas. Jacks BR M 17:50.0 5:45 46 43 197 Blake Johnson 11 Field BW M 17:50.4 5:45 47 44 459 Sam Chlebeck 11 Louisville BR M 17:50.8 5:45 48 625 Sean Freddy Becker 11 St. Ignati BR M 17:51.8 5:45 49 628 Luke Chesney 12 St. Ignati BR M 17:54.7 5:46 50 45 686 Chris Frerichs 12 University BR M 17:57.7 5:47 51 46 300 Blayne Maurer 10 GlenOak BR M 17:57.8 5:47 52 47 285 Brody Fravel 11 GlenOak BR M 17:59.3 5:48 53 48 458 Grant Brown 9 Louisville BR M 17:59.8 5:48 54 517 Trevor Beaulieu 12 Mas. Jacks BR M 18:01.6 5:49 55 49 35 Tommy Ploskunak 9 Aurora BR M 18:01.9 5:49 56 536 Anthony Montini 11 Mas. Jacks BR M 18:01.9 5:49 57 527 Joshua Huzyak 9 Mas. Jacks BR M 18:02.6 5:49 58 534 Zach McClain 11 Mas. Jacks BR M 18:02.7 5:49 59 304 Jake Nieporte 9 GlenOak BR M 18:03.6 5:49 60 294 Ian Kimbrough 9 GlenOak BR M 18:08.0 5:51 61 50 411 Logan Vowles 10 Hoban BR M 18:08.1 5:51 62 51 738 Michael Dorris 9 West Branc BW M 18:09.1 5:51 63 52 741 Josiah Hicks 11 West Branc BW M 18:13.1 5:52 64 53 74 Noah Blaz 12 Chippewa BW M 18:14.1 5:53 65 54 338 Noah Christopher 12 Green BR M 18:15.1 5:53 66 529 Matthew Kachur 12 Mas. Jacks BR M 18:15.2 5:53 67 541 Lucas Vickers 9 Mas. Jacks BR M 18:15.9 5:53 68 55 125 Niko Andamasaris 12 CVCA BW M 18:16.0 5:53 69 56 337 Skyler Arny 12 Green BR M 18:16.9 5:54 70 652 Will Leahy 11 St. Ignati BR M 18:17.1 5:54 71 524 Danny Hastings 11 Mas. Jacks BR M 18:17.4 5:54 72 57 342 Josh Henry 10 Green BR M 18:18.7 5:54 73 58 442 Cameron Haring 12 Lake BR M 18:18.9 5:54 74 631 Caleb Delacruz 10 St. Ignati BR M 18:19.8 5:54 75 59 340 Aaron Hayn 12 Green BR M 18:20.5 5:55 76 60 109 Johnny Peters 12 Crestwood BW M 18:21.3 5:55 77 61 349 Edgar San Jose 9 Green BR M 18:22.0 5:55 78 62 235 Nate Julien 10 Firestone BR M 18:23.6 5:56 79 63 41 Zachary Zabell 10 Aurora BR M 18:27.0 5:57 80 64 589 Cameron Stuart 11 Mogadore BW M 18:27.4 5:57 81 626 Guillamme Carroll 10 St. Ignati BR M 18:27.6 5:57 82 658 Mike Mayer 12 St. Ignati BR M 18:29.0 5:57 83 271 Mitchell Amos 12 GlenOak BR M 18:29.3 5:58 84 65 404 Sean Listerman 11 Hoban BR M 18:29.9 5:58 85 66 193 Joe Crawford 10 Field BW M 18:30.2 5:58 86 67 747 Hayden Burgett 12 Carrollton BR M 18:31.4 5:58 87 674 Joey Sepesy 11 St. Ignati BR M 18:31.9 5:58 88 68 616 Max LaChance 12 Southeast BB M 18:32.3 5:58 89 69 80 Stephan Laubli 11 Chippewa BW M 18:34.3 5:59 90 542 Bailey Young 12 Mas. Jacks BR M 18:35.4 5:59 91 297 David Marginean 10 GlenOak BR M 18:36.2 6:00 92 70 37 Mikah Snitzer 10 Aurora BR M 18:37.7 6:00 93 647 Tom Kilbane 12 St. Ignati BR M 18:38.5 6:01 94 71 450 Jonathon Smith 10 Lake BR M 18:38.6 6:01 95 72 446 Jacob Round 9 Lake BR M 18:41.7 6:02 96 73 134 Nathan Polidoro 11 CVCA BW M 18:42.2 6:02 97 74 233 Nick Cribbet 9 Firestone BR M 18:43.4 6:02 98 518 Ethan Chambers 11 Mas. Jacks BR M 18:43.4 6:02 99 675 Ben Showman 10 St. Ignati BR M 18:44.6 6:02 100 535 Jonah McFadden 11 Mas. Jacks BR M 18:45.8 6:03 101 75 232 Jacob Cribbet 12 Firestone BR M 18:45.9 6:03 102 76 441 Cole Deluca 11 Lake BR M 18:46.7 6:03 103 276 Adam Crowder 9 GlenOak BR M 18:49.1 6:04 104 520 Joseph Davis 10 Mas. Jacks BR M 18:49.6 6:04 105 77 17 Anthony Zumbar 12 Alliance BW M 18:49.8 6:04 106 302 Jason Miller 12 GlenOak BR M 18:50.5 6:04 107 516 Cael Ball 9 Mas. Jacks BR M 18:50.7 6:04 108 78 587 Alejandro Navarret 10 Mogadore BW M 18:52.5 6:05 109 320 David Wellman 12 GlenOak BR M 18:58.1 6:07 110 79 202 Sean Silk 9 Field BW M 18:58.9 6:07 111 30 Porter Aardema 10 Aurora BR M 18:59.3 6:07 112 80 482 Sam Silva 11 Luth. West BB M 19:00.4 6:08 113 81 132 Lucas Mitchell 9 CVCA BW M 19:01.3 6:08 114 305 Braedon Paolini 9 GlenOak BR M 19:01.4 6:08 115 82 688 Chase Greppin 9 University BR M 19:02.3 6:08 116 83 110 Bryce Pruszynski 12 Crestwood BW M 19:02.4 6:08 117 624 Danny Becker 11 St. Ignati BR M 19:02.6 6:08 118 533 Brian McAuliffe 11 Mas. Jacks BR M 19:04.9 6:09 119 532 Dylan Liber 9 Mas. Jacks BR M 19:05.3 6:09 120 526 Carter Hull 9 Mas. Jacks BR M 19:05.9 6:09 121 525 Spencer Hawkins 9 Mas. Jacks BR M 19:06.0 6:09 122 84 561 Brandon Davis 10 Minerva BR M 19:08.8 6:10 123 301 Brennan McGuire 12 GlenOak BR M 19:10.7 6:11 124 299 Wesley Marsden 9 GlenOak BR M 19:11.5 6:11 125 515 Ryan Akers 12 Mas. Jacks BR M 19:12.5 6:11 126 539 Nolan Scanlon 12 Mas. Jacks BR M 19:12.6 6:11 127 85 230 Luke Buckingham 12 Firestone BR M 19:14.0 6:12 128 86 408 Joseph Redle 10 Hoban BR M 19:14.2 6:12 129 87 198 Carter Little 9 Field BW M 19:14.2 6:12 130 88 609 Evan Piscitani 12 Rootstown BW M 19:16.3 6:13 131 346 Ben Pine 10 Green BR M 19:16.5 6:13 132 89 483 Elijah Van Farowe 11 Luth. West BB M 19:19.3 6:14 133 654 C.J. Lyon 10 St. Ignati BR M 19:19.6 6:14 134 90 234 Quinn Hopkins 10 Firestone BR M 19:19.7 6:14 135 91 63 Derek Sexton 11 Canton McK BB M 19:22.2 6:15 136 681 Christian Wolke 11 St. Ignati BR M 19:22.4 6:15 137 92 448 Dominic Runzo 10 Lake BR M 19:22.5 6:15 138 339 Greg Harrigle 12 Green BR M 19:23.8 6:15 139 93 128 Luke Coblentz 10 CVCA BW M 19:25.2 6:16 140 436 Isaiah Baldridge 9 Lake BR M 19:25.7 6:16 141 94 606 Jacob Collins 12 Rootstown BW M 19:25.7 6:16 142 95 75 Braydan Braswell 9 Chippewa BW M 19:25.8 6:16 143 31 Charles Carpenter 10 Aurora BR M 19:25.9 6:16 144 96 7 Gage Brunoni 12 Alliance BW M 19:27.3 6:16 145 97 9 Kyler Cameron 12 Alliance BW M 19:27.6 6:16 146 279 Ben Davis 10 GlenOak BR M 19:29.1 6:17 147 98 566 Connor Norris 9 Minerva BR M 19:29.4 6:17 148 99 179 Dominic Fertsch 12 East Pales BB M 19:30.2 6:17 149 100 57 Hunter Gearling 9 Canton McK BB M 19:30.9 6:17 150 101 757 Seth Wiley 12 Carrollton BR M 19:31.0 6:17 151 672 Tim Schmelter 10 St. Ignati BR M 19:32.4 6:18 152 32 Benjamin Hunter 9 Aurora BR M 19:32.7 6:18 153 102 466 Tyrus Pinion 9 Louisville BR M 19:34.4 6:18 154 443 Garett Lucius 12 Lake BR M 19:35.6 6:19 155 630 Tyler Cupar 10 St. Ignati BR M 19:36.1 6:19 156 103 400 Sawyer Huckabee 11 Hoban BR M 19:36.3 6:19 157 104 130 Carter Lee 10 CVCA BW M 19:36.6 6:19 158 105 563 Owen Grubb 9 Minerva BR M 19:38.6 6:20 159 106 15 Jordan Schwartz 10 Alliance BW M 19:41.0 6:21 160 39 Tyler Tartabini 10 Aurora BR M 19:42.5 6:21 161 289 Jacob Harms 10 GlenOak BR M 19:42.5 6:21 162 434 Dominic Artman 11 Lake BR M 19:43.6 6:21 163 107 84 Trent Rodgers 12 Chippewa BW M 19:44.8 6:22 164 295 Eli Laughman 10 GlenOak BR M 19:45.9 6:22 165 108 54 Joe Anderson 12 Canton McK BB M 19:46.5 6:22 166 109 205 Matt Woods 9 Field BW M 19:47.4 6:23 167 110 745 Joey Sprague 12 West Branc BW M 19:48.2 6:23 168 319 Jacob Wedekamm 9 GlenOak BR M 19:49.3 6:23 169 347 Jordan Reinhardt 10 Green BR M 19:49.4 6:23 170 111 107 Robert Greenwood 11 Crestwood BW M 19:49.5 6:23 171 112 743 Owen Hoopes 10 West Branc BW M 19:50.7 6:24 172 113 13 Ramsey Reith 10 Alliance BW M 19:53.2 6:25 173 281 Curtis Eberle 12 GlenOak BR M 19:53.6 6:25 174 278 Braden Daugherty 10 GlenOak BR M 19:54.9 6:25 175 114 10 Logan Cox 9 Alliance BW M 20:01.2 6:27 176 115 396 Paul Goske 10 Hoban BR M 20:01.3 6:27 177 116 105 Josh Delaney 9 Crestwood BW M 20:03.1 6:28 178 117 736 Logan Citino 9 West Branc BW M 20:04.1 6:28 179 118 619 Nick Messina 12 Southeast BB M 20:04.9 6:28 180 661 Conor McGuire 11 St. Ignati BR M 20:05.2 6:28 181 119 565 Gavin Nagy 9 Minerva BR M 20:05.3 6:28 182 120 752 Andrew Lane 9 Carrollton BR M 20:07.1 6:29 183 393 James Canan 11 Hoban BR M 20:07.1 6:29 184 121 742 Kyle Hoopes 11 West Branc BW M 20:07.4 6:29 185 122 568 Mason Steele 9 Minerva BR M 20:07.5 6:29 186 519 Kaleb Clark 12 Mas. Jacks BR M 20:11.2 6:30 187 531 Ben Kim 10 Mas. Jacks BR M 20:11.2 6:30 188 195 Jay Freudeman 12 Field BW M 20:11.8 6:31 189 671 John Scally 10 St. Ignati BR M 20:12.3 6:31 190 123 78 Spencer Hennis 11 Chippewa BW M 20:14.0 6:31 191 627 Carmen Caserio 11 St. Ignati BR M 20:14.9 6:32 192 651 Luke Lavelle 10 St. Ignati BR M 20:16.2 6:32 193 680 Dominic Wilson 11 St. Ignati BR M 20:16.2 6:32 194 522 Josh Floyd 11 Mas. Jacks BR M 20:16.4 6:32 195 457 Austin Beck 9 Louisville BR M 20:16.7 6:32 196 124 707 Alec Sebrell 11 Washington BB M 20:17.6 6:32 197 125 701 Darius Edwards 9 Washington BB M 20:17.8 6:32 198 126 14 Bergen Rhome 11 Alliance BW M 20:18.4 6:33 199 127 617 Logan Mackey 11 Southeast BB M 20:18.5 6:33 200 461 Zan Keister 9 Louisville BR M 20:18.5 6:33 201 667 Ben Ravas 11 St. Ignati BR M 20:18.9 6:33 202 128 569 Jacob Wollman 12 Minerva BR M 20:21.9 6:34 203 129 83 Dylan Park 10 Chippewa BW M 20:24.9 6:35 204 130 77 Josh Hennis 9 Chippewa BW M 20:26.8 6:35 205 131 127 Ethan Brewer 11 CVCA BW M 20:30.9 6:37 206 132 756 Thomas Rutledge 12 Carrollton BR M 20:33.6 6:38 207 133 149 Jonathan Randulic 11 East Canto BB M 20:33.8 6:38 208 134 611 Ethan Sisley 11 Rootstown BW M 20:37.1 6:39 209 135 62 Theo Reid 9 Canton McK BB M 20:37.7 6:39 210 559 Dominic Boldizar 9 Minerva BR M 20:39.1 6:39 211 133 Joshua Petschke 9 CVCA BW M 20:41.2 6:40 212 203 Rowen Smith 10 Field BW M 20:41.3 6:40 213 735 Matthew Cederbloom 9 West Branc BW M 20:41.4 6:40 214 136 484 Tyler Vance 10 Luth. West BB M 20:42.4 6:40 215 137 93 Dorian Plecha 11 Columbiana BB M 20:42.5 6:40 216 38 Benjamin Stockdale 10 Aurora BR M 20:43.9 6:41 217 138 605 Matt Brown 12 Rootstown BW M 20:44.2 6:41 218 638 Danny Flanagan 10 St. Ignati BR M 20:44.3 6:41 219 139 61 Luke Mullins 9 Canton McK BB M 20:45.1 6:41 220 140 144 Anthony Cilona 12 East Canto BB M 20:45.2 6:41 221 141 91 Adam Jester 9 Columbiana BB M 20:46.3 6:42 222 275 Ty Caughey 12 GlenOak BR M 20:48.1 6:42 223 142 58 Hunter Himebaugh 9 Canton McK BB M 20:48.6 6:42 224 143 719 Gideon Guenther 11 Waynedale BW M 20:49.2 6:43 225 733 Brian Boston 10 West Branc BW M 20:51.2 6:43 226 669 Owen Rodstrom 11 St. Ignati BR M 20:51.7 6:43 227 144 608 Caleb Edwards 12 Rootstown BW M 20:52.0 6:43 228 204 Dillon Williams 11 Field BW M 20:54.2 6:44 229 280 Richie Deskin 10 GlenOak BR M 20:55.9 6:45 230 200 Aidan Rich 11 Field BW M 21:00.1 6:46 231 402 Garrett Kohrs 11 Hoban BR M 21:00.6 6:46 232 468 Cayman Smith 10 Louisville BR M 21:02.1 6:47 233 277 Alexander Cwiak 11 GlenOak BR M 21:02.6 6:47 234 660 Matt McGraw 10 St. Ignati BR M 21:03.1 6:47 235 632 John Eicher 10 St. Ignati BR M 21:04.8 6:48 236 145 702 Zach Edwards 12 Washington BB M 21:05.1 6:48 237 635 Andy Ericson 10 St. Ignati BR M 21:05.7 6:48 238 146 604 Josiah Brown 10 Rootstown BW M 21:06.9 6:48 239 147 237 Braylon Peets 9 Firestone BR M 21:07.2 6:48 240 148 582 Daniel Carter 10 Mogadore BW M 21:08.4 6:49 241 287 Troy Gray 10 GlenOak BR M 21:11.9 6:50 242 149 720 Caiden Heller 11 Waynedale BW M 21:12.3 6:50 243 298 Owen Marks 10 GlenOak BR M 21:13.5 6:50 244 284 Ben Flounders 10 GlenOak BR M 21:13.7 6:50 245 648 Blake Kneisly 12 St. Ignati BR M 21:14.7 6:51 246 150 92 Trenton Perkins 12 Columbiana BB M 21:16.1 6:51 247 151 111 Drake Rennaker 9 Crestwood BW M 21:18.4 6:52 248 76 Jacob Hennis 9 Chippewa BW M 21:19.3 6:52 249 622 Luke Ali 11 St. Ignati BR M 21:19.8 6:52 250 152 475 Jonathan Barnes 9 Luth. West BB M 21:19.9 6:52 251 153 621 Chase Osborne 11 Southeast BB M 21:23.8 6:54 252 676 Aidan Smith 12 St. Ignati BR M 21:23.9 6:54 253 229 Jamie Boykins 11 Firestone BR M 21:24.9 6:54 254 307 Kaleb Pudder 11 GlenOak BR M 21:25.7 6:54 255 154 583 Ian Clark 10 Mogadore BW M 21:25.8 6:54 256 282 Andrew Elsfelder 12 GlenOak BR M 21:26.3 6:54 257 126 Cody Anderson 9 CVCA BW M 21:27.0 6:55 258 645 Brian Keim 11 St. Ignati BR M 21:27.1 6:55 259 155 479 Jimmy Loder 11 Luth. West BB M 21:27.4 6:55 260 156 585 Ryan Keren 9 Mogadore BW M 21:29.6 6:56 261 740 Christopher Greenf 12 West Branc BW M 21:30.6 6:56 262 564 Mark Mueller 9 Minerva BR M 21:33.6 6:57 263 157 584 Jonathan Cumberlid 10 Mogadore BW M 21:34.4 6:57 264 85 Gavan Smith 10 Chippewa BW M 21:34.8 6:57 265 521 Logan Dennis 12 Mas. Jacks BR M 21:35.9 6:58 266 158 180 Dominic Ludt 11 East Pales BB M 21:36.0 6:58 267 136 Nick Freeman 9 David Ande BB M 21:39.1 6:59 268 159 104 Kolten Borrelli 12 Crestwood BW M 21:39.4 6:59 269 668 Walkie Ripepi 11 St. Ignati BR M 21:39.6 6:59 270 160 753 Bryce Marshall 11 Carrollton BR M 21:40.2 6:59 271 161 88 Joseph Brown 11 Columbiana BB M 21:40.6 6:59 272 440 Preston Courtney 12 Lake BR M 21:40.7 6:59 273 239 Henry Sparhawk 11 Firestone BR M 21:40.9 6:59 274 231 David Burkholder 9 Firestone BR M 21:44.6 7:00 275 79 Tucker Husk 9 Chippewa BW M 21:45.6 7:01 276 162 140 Joey Bellamy 12 East Canto BB M 21:46.7 7:01 277 163 749 Kobe Green 10 Carrollton BR M 21:46.8 7:01 278 129 Gavin Kastner 11 CVCA BW M 21:48.3 7:02 279 164 697 Jeremiah Surratt 12 University BR M 21:48.4 7:02 280 643 Owen Hobbs 10 St. Ignati BR M 21:56.0 7:04 281 199 Logan Pollard 10 Field BW M 21:58.1 7:05 282 165 141 Matthew Bellamy 11 East Canto BB M 21:58.4 7:05 283 649 Nathan Kuczmarski 11 St. Ignati BR M 21:59.0 7:05 284 166 112 Grayson Sandwald 9 Crestwood BW M 21:59.6 7:05 285 633 Sam Eldridge 11 St. Ignati BR M 22:00.0 7:05 286 452 Ty Walker 12 Lake BR M 22:01.5 7:06 287 11 Seth Dillon 9 Alliance BW M 22:03.3 7:06 288 167 610 Aiden Rodstrom 9 Rootstown BW M 22:03.7 7:07 289 636 Dominic Fiorilli 10 St. Ignati BR M 22:03.8 7:07 290 438 Holden Clemens 9 Lake BR M 22:04.8 7:07 291 286 Zach Gemma 10 GlenOak BR M 22:07.8 7:08 292 406 Sam Mazzola 9 Hoban BR M 22:08.2 7:08 293 168 55 Carter Demetro 9 Canton McK BB M 22:09.8 7:09 294 169 615 Mason Amodio 11 Southeast BB M 22:10.5 7:09 295 170 580 Nathan Archibald 10 Mogadore BW M 22:14.3 7:10 296 321 Brandon Werstler 10 GlenOak BR M 22:16.8 7:11 297 171 147 Bode Menegay 10 East Canto BB M 22:19.6 7:12 298 313 Lucas Scheatzle 9 GlenOak BR M 22:22.2 7:12 299 172 703 Jonah Hoffer 11 Washington BB M 22:25.2 7:13 300 288 Jared Hahn 10 GlenOak BR M 22:25.9 7:14 301 451 Logan Trent 10 Lake BR M 22:29.3 7:15 302 586 Lonnie Massey 9 Mogadore BW M 22:31.3 7:15 303 607 Caleb Cutright 10 Rootstown BW M 22:31.5 7:15 304 173 178 George Bozworth 11 East Pales BB M 22:33.9 7:16 305 86 Aaron Sommers 11 Chippewa BW M 22:35.2 7:17 306 562 Braxton Davis 10 Minerva BR M 22:38.4 7:18 307 174 750 Carter Higgins 9 Carrollton BR M 22:38.6 7:18 308 316 A.J. Spring 10 GlenOak BR M 22:39.0 7:18 309 283 Gabe Falcone 12 GlenOak BR M 22:39.2 7:18 310 175 721 Clay Hershberger 11 Waynedale BW M 22:39.5 7:18 311 640 Brendan Gilbride 12 St. Ignati BR M 22:41.3 7:19 312 744 Ethan Overly 12 West Branc BW M 22:42.0 7:19 313 290 Brandon Harper 9 GlenOak BR M 22:44.6 7:20 314 463 Eric Mehler 10 Louisville BR M 22:45.7 7:20 315 315 Isaac Sommers 10 GlenOak BR M 22:52.3 7:22 316 748 Luis Galido-chave 9 Carrollton BR M 22:53.0 7:22 317 412 Grant Waller 11 Hoban BR M 22:53.4 7:23 318 309 Kyle Ray 9 GlenOak BR M 22:54.1 7:23 319 394 Randy Do 12 Hoban BR M 22:56.8 7:24 320 176 480 John Long 10 Luth. West BB M 22:58.3 7:24 321 228 James Boykins 11 Firestone BR M 22:58.7 7:24 322 449 Andrew Sharpe 9 Lake BR M 22:59.5 7:24 323 177 693 Aryan Malte 12 University BR M 23:05.0 7:26 324 73 Lucas Berlin 9 Chippewa BW M 23:06.4 7:27 325 131 Xavier Maianu 9 CVCA BW M 23:06.5 7:27 326 59 Caleb Johnson 10 Canton McK BB M 23:07.3 7:27 327 623 Dominic Ambrogio 10 St. Ignati BR M 23:11.8 7:28 328 240 Ephrem Stefanko 10 Firestone BR M 23:12.3 7:29 329 293 James Keoshian 12 GlenOak BR M 23:13.5 7:29 330 8 Wyatt Brunoni 9 Alliance BW M 23:17.2 7:30 331 445 Preston Rickman 9 Lake BR M 23:19.6 7:31 332 581 Connor Beyers 10 Mogadore BW M 23:21.4 7:32 333 642 Ryan Gilbride 10 St. Ignati BR M 23:21.8 7:32 334 178 620 Preston Muccino 9 Southeast BB M 23:22.9 7:32 335 755 Grayson Rodgers 9 Carrollton BR M 23:25.0 7:33 336 306 Greyson Phister 10 GlenOak BR M 23:27.2 7:33 337 644 Sam Infante 11 St. Ignati BR M 23:28.2 7:34 338 179 143 Luke Buxton 9 East Canto BB M 23:42.7 7:38 339 180 476 Isaac Grabianowski 9 Luth. West BB M 23:53.5 7:42 340 181 145 Noah Collins 9 East Canto BB M 23:55.5 7:43 341 392 Noah Bates 11 Hoban BR M 23:55.7 7:43 342 106 Michael Fergus 9 Crestwood BW M 23:57.8 7:43 343 391 Jackson Alexander 11 Hoban BR M 23:59.2 7:44 344 182 618 Owen Martin 11 Southeast BB M 24:02.9 7:45 345 60 Jacob Koah 12 Canton McK BB M 24:08.1 7:47 346 670 Jacob Rutkowski 10 St. Ignati BR M 24:11.8 7:48 347 414 Jude Yovichin 11 Hoban BR M 24:23.0 7:51 348 183 705 Logan Lightfoot 9 Washington BB M 24:25.3 7:52 349 403 Owen Kovalik 12 Hoban BR M 24:28.6 7:53 350 184 90 Ryan Dattilio 9 Columbiana BB M 24:39.0 7:57 351 185 706 Jayden Martin 11 Washington BB M 24:43.7 7:58 352 588 Aiden Roman 9 Mogadore BW M 24:54.2 8:01 353 303 Luke Nagy 10 GlenOak BR M 24:56.1 8:02 354 447 Ryan Round 12 Lake BR M 25:00.7 8:04 355 186 718 Sebastian Gingrich 10 Waynedale BW M 25:11.6 8:07 356 739 Peyton Downs 10 West Branc BW M 25:26.4 8:12 357 308 Riley Ragan 11 GlenOak BR M 25:29.0 8:13 358 236 William Moore 9 Firestone BR M 25:29.6 8:13 359 314 Trent Shrader 9 GlenOak BR M 25:32.6 8:14 360 187 683 Justice Arai 9 University BR M 25:33.1 8:14 361 188 724 Ryan Schultz 9 Waynedale BW M 25:36.1 8:15 362 454 Jacob Wertman 10 Lake BR M 25:42.2 8:17 363 737 Jimmy Cranston 12 West Branc BW M 25:42.6 8:17 364 192 Caden Burger 9 Field BW M 25:52.8 8:20 365 751 Kyle Koman 12 Carrollton BR M 25:54.3 8:21 366 162 Cade Karnosh 12 East Liver BW M 25:55.4 8:21 367 189 717 Dylan Euga 10 Waynedale BW M 26:23.3 8:30 368 272 Landon Angione 10 GlenOak BR M 26:30.2 8:32 369 746 Craig Brackin 9 Carrollton BR M 26:34.2 8:34 370 407 Simon Monsour 12 Hoban BR M 26:34.5 8:34 371 161 Sean Fitzgerald 12 East Liver BW M 26:43.5 8:37 372 64 Gage Slinger 9 Canton McK BB M 26:45.1 8:37 373 401 Jacob Juvan 12 Hoban BR M 26:45.2 8:37 374 696 Josh Rossen 9 University BR M 26:46.8 8:38 375 590 Landon Wicks 10 Mogadore BW M 27:06.2 8:44 376 160 Nathan Dawson 12 East Liver BW M 27:15.1 8:47 377 318 Nathan Turowski 9 GlenOak BR M 27:51.4 8:58 378 190 94 John Rhodes 10 Columbiana BB M 28:24.7 9:09 379 410 Will Schwing 11 Hoban BR M 28:33.3 9:12 380 270 Dylan Albert 11 GlenOak BR M 28:43.4 9:15 381 754 Xander Nitz 10 Carrollton BR M 29:15.5 9:26 382 269 Quentin Adams 11 GlenOak BR M 29:32.6 9:31 383 310 Tucker Renicker 9 GlenOak BR M 31:24.7 10:07 384 137 Jacob Gushert 11 David Ande BB M 32:09.6 10:22 385 16 Ian Sherer 9 Alliance BW M 32:20.2 10:25 386 138 Samuel Spooner 9 David Ande BB M 32:37.4 10:30 387 108 Shane Ohlrich 9 Crestwood BW M 34:36.1 11:09 388 274 Liam Boyce 10 GlenOak BR M 41:14.0 13:17 389 191 177 Christian Blymille 12 East Pales BB M 49:12.6 15:51 390 192 182 Konner Thomas 12 East Pales BB M 49:12.7 15:51 391 193 181 Colton Thomas 10 East Pales BB M 51:22.7 16:33