Bradley Yoder Farmer's Insurance Agent

Lady Leopards Win NBC Meet, Boys Place 5th – Track and Field

Karli Miller Louisville Leopards Track 2018 Vs. Salem

The Louisville Leopards Varsity Track Teams competed at the Northeastern Buckeye Conference Meet Friday at Salem’s Reilly Stadium. The Boys scored 66 points to take 5th and the Girls won the meet by accumulating 123 points.

Boys: Louisville – 66 (5th Out of 8)

Clayton Elder won the 300 Hurdles to claim the Leopards lone first place finish. Elder was also a part of the 4×200 Meter Relay Team (Brock Singer, Clayton Elder, Kyle Boggs, Nathan Guiley) and the 4×400 Meter Relay Team (Clayton Elder, Craig Bast, Josh Schloneger, Jack Strzyzynski) which both placed 2nd.

Logan Ison placed 3rd in both the 1600 Meter Run and 3200 Meter Run for Louisville. The Leopards 4×100 Relay Team (Kyle Boggs, Gavin VanZant, Brock Singer, Nathan Guiley) also took 3rd as well.

Host Salem would place 1st at the Meet to win the NBC Outright after going 7-0 in conference dual meets.

Team Results: 1. Salem 137, 2. Alliance 108, 3. West Branch 93, 4. Carrollton 86, 5. Louisville 66, 6. Minerva 58, 7. Canton South 54, 8. Marlington 19

Girls: Louisville – 123 (1st Out of 8)

Karli Miller dominated the field events placing 1st in both the High Jump and Long Jump to lead the Lady Leopards. Morgan Cole also placed 1st individually in the 1600 Meter Run, was 3rd in the 3200 Meter Run, and was part of the 1st place Louisville 4×800 Meter Relay team (Caitlyn Gatta, Cassidy Kiko, Morgan Cole, and Kayla Gibson).

's Sports - Go Leopards Baseball ShirtCassidy Kiko took 2nd just behind Cole in the 1600 Meter Run and finished 3rd in the 800 Meter Run. Two other Leopards placed second individually as well. Kayla Gibson finished second in the 800 Meter Run and Heather Guiley took second in the 300 Meter Hurdles.

Louisville won the meet outscoring second place minerva 123-105. However, the Lions finished with a better dual meet record throughout the season to capture the overall league crown for the first time since 1994.

Team Results: 1. Louisville 123, 2. Minerva 105, 3. Carrollton 102, 4. Marlington 94.50, 5. Salem 89, 6. West Branch 43.50, 7. Canton South 40, 8. Alliance 27

UP NEXT: The Louisville Leopards Track and Field Teams will next

Track Photos

Cover Photo Taken By Jim & Laura Photography

View & Purchase Louisville Leopards Pictures on the  Jim & Laura Photography Website

Leopard Nation $5 Challenge

NBC Track Meet 2018 Results By Event

Event 1  Girls 100 Meter Dash
===============================================================================
     Buckeye: B 12.33  5/16/2014   Taylor Thompkins, Canton South              
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
Finals
  1 Donley, Micah                Carrollton               12.54  -0.7  2  10   
  2 Williams-Fields, Londie      Canton South             12.67  -0.7  2   8   
  3 Markins, Alyssa              Minerva                  12.93  -0.7  2   6   
  4 Kukunis, Amanda              Minerva                  13.12  -0.7  2   5   
  5 Lewis, Cindy                 Carrollton               13.38  -0.7  2   4   
  6 Board-Gurley, Zarliya        Alliance                 13.39  -0.7  2   3   
  7 Downing, Tiara               Canton South             13.65  +0.0  1   2   
  8 Johnson, Kati                Salem                    13.68  +0.0  1   1   
  9 Guiley, Heather              Louisville               13.81  -0.7  2 
 10 Gibson, Kayla                Louisville               13.82  -0.7  2 
 11 Ellesin, Maria               Marlington               13.86  +0.0  1 
 12 Hutton, Kelly                Salem                    13.97  +0.0  1 
 13 Gossett, Alexa               West Branch              13.99  +0.0  1 
 14 Smith, Bret                  West Branch              14.25  +0.0  1 
 15 Kirk, Landrey                Marlington               14.26  +0.0  1 
 
Event 2  Boys 100 Meter Dash
===============================================================================
     Buckeye: B 10.90  1992        Gerald Hawkins, Marlington                  
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Myers, Sam                   Alliance                 11.33  -0.6  2  10   
  2 McKeiver, David              West Branch              11.43  -0.6  2   8   
  3 Dalton, Calob                Carrollton               11.49  -0.6  2   6   
  4 Guiley, Nathan               Louisville               11.62  -0.6  2   5   
  5 Flanagan, Chase              Carrollton               11.67  -0.6  2   4   
  6 Van Zant, Gavin              Louisville               11.70  -0.6  2   3   
  7 McInnes, Jason               Canton South             11.80   1.1  1   2   
  8 Durst-Hawkins, Noah          Alliance                 11.81  -0.6  2   1   
  9 Paumier, Jess                Salem                    11.92   1.1  1 
 10 Lehwald, Josh                Salem                    12.09   1.1  1 
 11 Young, Parker                Marlington               12.10   1.1  1 
 12 Lamp, Cohen                  West Branch              12.14   1.1  1 
 13 Wright, Kalvin               Canton South             12.19   1.1  1 
 14 Billiter, Liam               Minerva                  13.08   1.1  1 
 -- Markins, Garrison            Minerva                     FS  -0.6  2 
 
Event 3  Girls 100 Meter Hurdles
===============================================================================
     Buckeye: B 14.99  2009        Taylor Kring, West Branch                   
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Knoch, Payton                Marlington               15.33   1.1  2  10   
  2 Board-Gurley, Zarliya        Alliance                 16.46   1.1  2   8   
  3 Pasiuk, Layna                Carrollton               16.64   1.1  2   6   
  4 Tubaugh, Mac                 Carrollton               17.10   1.1  2   5   
  5 Jones, Makenna               Louisville               17.38   0.4  1   4   
  6 Guiley, Heather              Louisville               17.52   1.1  2   3   
  7 Scarpitti, Carly             West Branch              17.72   0.4  1   2   
  8 Harsh, Olya                  Salem                    17.89   0.4  1   1   
  9 Nign, McKenna                Minerva                  18.08   1.1  2 
 10 Ballard, Erienne             Marlington               18.10   0.4  1 
 11 Whaley, Mikaela              West Branch              18.26   1.1  2 
 12 Stoffer, Abby                Minerva                  18.56   0.4  1 
 13 Ratcliff, Elizabeth          Salem                    20.19   0.4  1 
 14 Wagner, Rachael              Alliance                 21.28   0.4  1 
 -- Poe, Chenille                Canton South                FS   1.1  2 
 
Event 4  Boys 110 Meter Hurdles
===============================================================================
     Buckeye: B 14.50  1996        Todd Frank, Marlington                      
     Buckeye: B 14.50  5/13/2016   Lane Knoch, Marlington                      
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Murray, Zach                 Salem                    15.37  -0.7  2  10   
  2 Comer, Jacob                 Canton South             15.88  -0.7  2   8   
  3 Hughes, Quentin              Canton South             16.14  -0.7  2   6   
  4 Hudson, Kyle                 Minerva                  16.49  -0.7  2   5   
  5 Lilly, Austin                Alliance                 16.74  -0.7  2   4   
  6 Cuddihy, Stephen             Marlington               16.83  -0.7  2   3   
  7 Strzyzynski, Jack            Louisville               17.60   0.6  1   2   
  8 Flickinger, Blayne           West Branch              18.12   0.6  1   1   
  9 Stauffer, Dale               Louisville               18.85   0.6  1 
 10 Hoagland, Danny              Minerva                  19.03   0.6  1  19.024
 11 Tonkinson, Andre             Salem                    19.03  -0.7  2  19.025
 
Event 5  Girls 200 Meter Dash
===============================================================================
     Buckeye: B 25.43  5/12/2017   Micah Donley, Carrollton                    
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Donley, Micah                Carrollton               25.57   1.4  2  10   
  2 Williams-Fields, Londie      Canton South             26.15   1.4  2   8   
  3 Kukunis, Amanda              Minerva                  26.54   1.4  2   6   
  4 McKeever, Sydney             Louisville               26.63   1.4  2   5   
  5 Chilton, Katelin             Salem                    26.97   1.5  1   4   
  6 Rinkes, Jillian              Carrollton               27.01   1.4  2   3   
  7 Frazier, Meghan              Alliance                 27.11   1.4  2   2   
  8 Trussell, Skylar             Minerva                  27.34   1.5  1   1   
  9 Miller, Chloe                Marlington               27.59   1.4  2  27.583
 10 Board-Gurley, Zarliya        Alliance                 27.59   1.4  2  27.585
 11 Perkins, Mackenzie           Salem                    27.83   1.5  1 
 12 Hamilton, Haley              Marlington               28.79   1.5  1 
 13 Davis, Abie                  West Branch              29.26   1.5  1 
 14 Fouts, Carleen               Louisville               29.36   1.5  1 
 15 Pagnucco, Dakarli            West Branch              29.59   1.5  1 
 16 Haynam, Kayla                Canton South             30.24   1.5  1 
 
Event 6  Boys 200 Meter Dash
===============================================================================
     Buckeye: B 21.96  5/13/2011   Eric Thompkins, Canton South                
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Myers, Sam                   Alliance                 22.67   NWI  2  10   
  2 McKeiver, David              West Branch              22.88   NWI  2   8   
  3 Dalton, Calob                Carrollton               22.98   NWI  2   6   
  4 Rumsey, Quinlan              Salem                    23.37   NWI  2   5   
  5 Markins, Garrison            Minerva                  23.63   NWI  2   4   
  6 Guiley, Nathan               Louisville               23.70   NWI  2   3   
  7 Viveros, Rigo                Carrollton               23.71   NWI  1   2   
  8 Singer, Brock                Louisville               23.77   NWI  2   1   
  9 Fritz, Holden                Canton South             24.07   NWI  1 
 10 Durst-Hawkins, Noah          Alliance                 24.08   NWI  1 
 11 Young, Parker                Marlington               24.09   NWI  1 
 12 Paumier, Jess                Salem                    24.15   NWI  1 
 13 Lamp, Cohen                  West Branch              24.52   NWI  2 
 14 Long, Kameron                Canton South             24.83   NWI  1 
 15 Martineau, Chance            Minerva                  25.12   NWI  1 
 
Event 7  Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
     Buckeye: B 9:24.73  5/12/2017   Carrollton, Carrollton                    
                         G Bartlow, M Donley, A Davis, M Dunlap            
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Louisville                                          9:30.79   10   
     1) Gatta, Caitlyn                  2) Kiko, Cassidy                  
     3) Cole, Morgan                    4) Gibson, Kayla                  
  2 Minerva                                             9:40.14    8   
     1) Scott, Mackenzie                2) Burman, Ava                    
     3) Carver, Sarah                   4) Yankovich, Nelle               
  3 Salem                                               9:42.85    6   
     1) Rozeski, Haley                  2) Hall, Carly                    
     3) McLachlan, Georgia              4) Cochran, Halle                 
  4 Marlington                                         10:02.95    5   
     1) Boyce, Aubyn                    2) Mason, Mary                    
     3) Tarter, Krissy                  4) Viscounte, Alyssa              
  5 West Branch                                        10:28.51    4   
     1) Egli, Emma                      2) Ridgway, Hannah                
     3) Decker, Ava                     4) Biery, Brianna                 
  6 Carrollton                                         11:15.93    3   
     1) Bodo, Tessa                     2) Little, Ella                   
     3) Jenkins, Aliyah                 4) Lewis, Mary                    
  7 Canton South                                       12:34.93    2   
     1) Taylor, Olivia                  2) Snyder, Caroline               
     3) Rush, Mackenzie                 4) Kuntzman, Katie                
  8 Alliance                                           13:06.68    1   
     1) Schwartz, Julia                 2) Keppel, Nadia                  
     3) Delaney, Leeah                  4) Grandon, Jordan                
 
Event 8  Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
     Buckeye: B 7:58.85  2010        , Marlington                              
                         S. Michael, B. Baum, L. Ringelhan, K. Masterson   
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Salem                                               8:13.40   10   
     1) Double, Trey                    2) Christopher, Hunter            
     3) Corbisello, Jackson             4) Rumsey, Quinlan                
  2 West Branch                                         8:28.31    8   
     1) Lough, Griffin                  2) Joseph, Jeff                   
     3) Coffee, Andrew                  4) Ross, Johnny                   
  3 Carrollton                                          8:33.47    6   
     1) Lampe, Daniel                   2) Carrothers, Alex               
     3) Carrothers, Noah                4) Days, Evan                     
  4 Alliance                                            8:35.11    5   
     1) Benson, Jack                    2) Deack, Nick                    
     3) Jackson, Gus                    4) Bailey, Dylan                  
  5 Louisville                                          8:43.49    4   
     1) Hendricks, Miklos               2) Hendricks, Sebastian           
     3) Schloneger, Josh                4) Bast, Craig                    
  6 Minerva                                             9:30.03    3   
     1) Garrott, Gage                   2) Abel, Zack                     
     3) Fink, John                      4) Brady, Ben                     
  7 Canton South                                        9:39.08    2   
     1) Barnes, Micah                   2) Lee, Ethan                     
     3) Little, Ben                     4) Piero, Conrad                  
  8 Marlington                                          9:51.94    1   
     1) Cantwell, Mac                   2) Lombardi, Dillon               
     3) Taranto, Nicholas               4) Tarter, Alex                   
 
Event 9  Girls 4x200 Meter Relay
=======================================================================
     Buckeye: B 1:45.21  5/11/2012   Canton South, Canton South                
                         A Lancaster, S Vaughn, T Tomkins, I Bush          
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Carrollton                                          1:45.87   10   
     1) Burkhart, Bri                   2) Rinkes, Jillian                
     3) Donley, Micah                   4) Lewis, Cindy                   
  2 Salem                                               1:48.66    8   
     1) Perkins, Mackenzie              2) McKee, Lydia                   
     3) Bailey, Paige                   4) Chilton, Katelin               
  3 Marlington                                          1:49.77    6   
     1) Evans, Chloe                    2) Miller, Chloe                  
     3) Hamilton, Haley                 4) Swisher, Calli                 
  4 Minerva                                             1:53.46    5   
     1) Burman, Ava                     2) Trussell, Skylar               
     3) Markins, Alyssa                 4) White, Julie                   
  5 West Branch                                         1:54.65    4   
     1) Menegay, Annie                  2) Scarpitti, Carly               
     3) McQuilken, Sydni                4) Davis, Abie                    
  6 Louisville                                          1:55.71    3   
     1) Miller, Karli                   2) Miller, Tessa                  
     3) Fouts, Carleen                  4) Smith, Gabby                   
  7 Canton South                                        1:58.22    2   
     1) Downing, Tiara                  2) Daniels, Marisa                
     3) Williams, Alesha                4) Haynam, Kayla                  
  8 Alliance                                            2:05.23    1   
     1) Swonger, Emilly                 2) Keppel, Nadia                  
     3) Davis, Morgan                   4) Brooks, Sophia                 
 
Event 10  Boys 4x200 Meter Relay
=======================================================================
     Buckeye: B 1:30.83  2009        , Minerva                                 
                         J. Wimsatt, J. Brown, K. Crum, R. Kohler          
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Alliance                                            1:32.49   10   
     1) Durst-Hawkins, Noah             2) Johns, Tyler                   
     3) Frazier, Howard                 4) Myers, Sam                     
  2 Louisville                                          1:35.05    8   
     1) Singer, Brock                   2) Elder, Clayton                 
     3) Boggs, Kyle                     4) Guiley, Nathan                 
  3 West Branch                                         1:36.33    6   
     1) Rastetter, Jesse                2) Calderone, Anthony             
     3) Caserta, Logan                  4) Lamp, Cohen                    
  4 Canton South                                        1:36.79    5   
     1) Long, Kameron                   2) Blackmer, Nick                 
     3) Perez, Jared                    4) Fritz, Holden                  
  5 Salem                                               1:37.51    4   
     1) Johnson, Turner                 2) Ackerman, Chase                
     3) Tonkinson, Andre                4) Ameduri, Seth                  
  6 Carrollton                                          1:37.76    3   
     1) Viveros, Rigo                   2) Rossius, Lennart               
     3) Sterling, Bryan                 4) Walker, Ryan                   
  7 Marlington                                          1:38.91    2   
     1) Keithly, Logan                  2) Young, Parker                  
     3) Cuddihy, Stephen                4) Cantwell, Mac                  
  8 Minerva                                             1:41.27    1   
     1) Lowmiller, Taylor               2) Billiter, Liam                 
     3) Johns, J.J.                     4) Martineau, Chance              
 
Event 11  Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
     Buckeye: B 5:02.02  5/12/2017   Maddie Dunlap, Carrollton                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cole, Morgan                 Louisville             5:11.82   10   
  2 Kiko, Cassidy                Louisville             5:15.04    8   
  3 Rozeski, Haley               Salem                  5:15.72    6   
  4 Viscounte, Alyssa            Marlington             5:20.15    5   
  5 Hall, Carly                  Salem                  5:21.58    4   
  6 Yankovich, Nelle             Minerva                5:23.03    3   
  7 Biery, Brianna               West Branch            5:48.88    2   
  8 Daulbaugh, Jenna             Minerva                5:51.99    1   
  9 Tarter, Krissy               Marlington             5:56.82  
 10 Lewis, Mary                  Carrollton             6:01.76  
 11 Schwartz, Julia              Alliance               6:03.49  
 12 Plocher, Kirsten             West Branch            6:18.13  
 13 Taylor, Olivia               Canton South           6:31.31  
 
Event 12  Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
     Buckeye: B 4:14.69  5/12/2017   Cole Lovett, Carrollton                   
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Stafford, Joey               Minerva                4:27.17   10   
  2 Christopher, Hunter          Salem                  4:31.49    8   
  3 Ison, Logan                  Louisville             4:34.65    6   
  4 Bledsoe, Nick                Minerva                4:36.28    5   
  5 Joseph, Jeff                 West Branch            4:40.27    4   
  6 Double, Trey                 Salem                  4:47.70    3   
  7 Russell, Jon                 Carrollton             4:48.93    2   
  8 Benson, Jack                 Alliance               4:53.62    1   
  9 Gotschall, Andrew            Carrollton             4:55.98  
 10 Hendricks, Miklos            Louisville             5:04.87  
 11 Gress, Robert                Alliance               5:05.90  
 12 Williamson, Zack             West Branch            5:07.19  
 13 Barnes, Micah                Canton South           5:22.94  
 14 Tarter, Alex                 Marlington             5:29.09  
 15 Taranto, Nicholas            Marlington             6:24.26  
 
Event 13  Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
     Buckeye: B 49.39  5/13/2016   Alliance, Alliance                          
                       C Thomas, M Bailey, A Green, D Johnson            
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Minerva                                               50.93   10   
     1) Leavell, Idresia                2) Trussell, Skylar               
     3) White, Julie                    4) Markins, Alyssa                
  2 Canton South                                          51.44    8   
     1) Downing, Tiara                  2) Daniels, Marisa                
     3) Poe, Chenille                   4) Williams-Fields, Londie        
  3 Carrollton                                            51.44    6   
     1) Burkhart, Bri                   2) Rinkes, Jillian                
     3) Schandel, Kody                  4) Lewis, Cindy                   
  4 Alliance                                              51.86    5   
     1) Frazier, Meghan                 2) Waggner, Allison               
     3) Fletcher, Mackenzie             4) Board-Gurley, Zarliya          
  5 Salem                                                 51.93    4   
     1) Johnson, Kati                   2) Perkins, Mackenzie             
     3) Chilton, Katelin                4) Hutton, Kelly                  
  6 Marlington                                            52.28    3   
     1) Ellesin, Maria                  2) Knoch, Payton                  
     3) Miller, Chloe                   4) Swisher, Calli                 
  7 Louisville                                            54.57    2   
     1) Adorisio, Destini               2) Springer, Emma                 
     3) Fouts, Carleen                  4) Smith, Gabby                   
  8 West Branch                                           54.90    1   
     1) Menegay, Annie                  2) Whaley, Mikaela                
     3) Gossett, Alexa                  4) Davis, Abie                    
 
Event 14  Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
     Buckeye: B 43.62  5/13/2011   Canton South, Canton South                  
                       C Jenkins, J Lynch, O Herring, E Thompkins        
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Carrollton                                            44.12   10   
     1) Diaz, Jose                      2) Carte, Bryce                   
     3) Flanagan, Chase                 4) Dalton, Calob                  
  2 Alliance                                              44.26    8   
     1) Davis, Marcus                   2) Johns, Tyler                   
     3) Frazier, Howard                 4) Myers, Sam                     
  3 Louisville                                            44.95    6   
     1) Boggs, Kyle                     2) Van Zant, Gavin                
     3) Singer, Brock                   4) Guiley, Nathan                 
  4 Salem                                                 45.05    5   
     1) Johnson, Turner                 2) Tonkinson, Andre               
     3) Ackerman, Chase                 4) Murray, Zach                   
  5 Canton South                                          45.30    4   
     1) Wright, Kalvin                  2) Comer, Jacob                   
     3) Patterson, Jayvon               4) McInnes, Jason                 
  6 West Branch                                           45.67    3   
     1) Rastetter, Jesse                2) McKeiver, David                
     3) Caserta, Logan                  4) Lamp, Cohen                    
 
Event 15  Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
     Buckeye: B 57.32  5/12/2017   Micah Donley, Carrollton                    
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Donley, Micah                Carrollton               57.62   2  10   
  2 Kukunis, Amanda              Minerva                  59.30   2   8   
  3 Evans, Chloe                 Marlington             1:00.09   2   6   
  4 McKeever, Sydney             Louisville             1:00.47   2   5   
  5 Williams-Fields, Londie      Canton South           1:00.53   2   4   
  6 Mason, Mary                  Marlington             1:00.93   2   3   
  7 Cochran, Halle               Salem                  1:01.32   2   2   
  8 Decker, Ava                  West Branch            1:03.00   1   1   
  9 McQuilken, Sydni             West Branch            1:03.87   1 
 10 Frazier, Meghan              Alliance               1:04.23   1 
 11 Miller, Tessa                Louisville             1:05.33   1 
 12 Little, Ella                 Carrollton             1:09.38   1 
 13 Kuntzman, Katie              Canton South           1:09.73   1 
 14 Markins, Alyssa              Minerva                1:11.59   2 
 
Event 16  Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
     Buckeye: B 49.62  5/13/2016   Garrett Floyd, Marlington                   
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rumsey, Quinlan              Salem                    50.89   2  10   
  2 Ameduri, Seth                Salem                    51.67   2   8   
  3 Carrothers, Noah             Carrollton               53.63   2   6   
  4 Johnson, Luke                West Branch              53.82   2   5   
  5 Bast, Craig                  Louisville               55.10   2   4   
  6 Walker, Ryan                 Carrollton               55.45   1   3   
  7 Markins, Garrison            Minerva                  55.57   1   2   
  8 Johns, J.J.                  Minerva                  55.84   1   1   
  9 Schloneger, Josh             Louisville               55.87   2 
 10 Sines, Michael               Alliance                 55.93   2 
 11 Bugara, Dylan                Alliance                 58.09   1 
 12 Calderone, Anthony           West Branch              58.35   2 
 13 Little, Nathaniel            Canton South             58.72   1 
 14 Piero, Conrad                Canton South           1:04.27   1 
 
Event 17  Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
     Buckeye: B 45.70  1997        Becky Vossberg, Springfield                 
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Knoch, Payton                Marlington               47.88   2  10   
  2 Guiley, Heather              Louisville               48.73   2   8   
  3 Scarpitti, Carly             West Branch              48.76   2   6   
  4 Adorisio, Destini            Louisville               50.16   2   5   
  5 Gossett, Alexa               West Branch              50.25   2   4   
  6 Lewis, Cindy                 Carrollton               50.78   2   3   
  7 Stoffer, Abby                Minerva                  51.62   1   2   
  8 Lawson, Hailey               Minerva                  51.98   1   1   
  9 Poe, Chenille                Canton South             52.67   2 
 10 Ballard, Erienne             Marlington               53.52   1 
 11 Pasiuk, Layna                Carrollton               53.70   2 
 12 Harsh, Olya                  Salem                    53.79   1 
 13 Hall, Kait                   Salem                    58.62   1 
 
Event 18  Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
     Buckeye: B 38.35  5/13/2016   Lane Knoch, Marlington                      
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Elder, Clayton               Louisville               39.81   2  10   
  2 Rastetter, Jesse             West Branch              41.08   2   8   
  3 Comer, Jacob                 Canton South             41.25   2   6   
  4 Murray, Zach                 Salem                    41.49   2   5   
  5 Carte, Bryce                 Carrollton               42.06   2   4   
  6 Lilly, Austin                Alliance                 42.63   2   3   
  7 Tonkinson, Andre             Salem                    42.93   2   2   
  8 Flickinger, Blayne           West Branch              43.13   1   1   
  9 Strzyzynski, Jack            Louisville               43.21   1 
 10 Cuddihy, Stephen             Marlington               43.65   2 
 11 Lowmiller, Taylor            Minerva                  44.01   1 
 12 Hudson, Kyle                 Minerva                  44.56   1 
 13 Naylor, Justin               Carrollton               44.71   1 
 
Event 19  Girls 800 Meter Run
=======================================================================
     Buckeye: B 2:15.89  2009        Emilee Zets, West Branch                  
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Carver, Sarah                Minerva                2:19.89   10   
  2 Gibson, Kayla                Louisville             2:21.88    8   
  3 Kiko, Cassidy                Louisville             2:25.48    6   
  4 Yankovich, Nelle             Minerva                2:26.82    5   
  5 Rozeski, Haley               Salem                  2:28.17    4   
  6 Boyce, Aubyn                 Marlington             2:28.58    3   
  7 Ryan, Olivia                 Marlington             2:29.12    2   
  8 Cochran, Abie                Salem                  2:33.80    1   
  9 Egli, Emma                   West Branch            2:36.25  
 10 Bartlow, Grace               Carrollton             2:40.09  
 11 Biery, Brianna               West Branch            2:44.67  
 12 Bodo, Tessa                  Carrollton             2:48.37  
 13 Schwartz, Julia              Alliance               2:49.93  
 14 Snyder, Caroline             Canton South           2:59.40  
 15 Rush, Mackenzie              Canton South           3:07.88  
 
Event 20  Boys 800 Meter Run
=======================================================================
     Buckeye: B 1:57.48  5/12/2017   Nick Chaplick, Louisville                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bailey, Dylan                Alliance               1:58.40   10   
  2 Stafford, Joey               Minerva                2:01.46    8   
  3 Corbisello, Jackson          Salem                  2:04.57    6   
  4 Lampe, Daniel                Carrollton             2:04.78    5   
  5 Double, Trey                 Salem                  2:07.03    4   
  6 Deack, Nick                  Alliance               2:10.48    3   
  7 Carrothers, Alex             Carrollton             2:11.67    2   
  8 Ross, Johnny                 West Branch            2:12.63    1   
  9 Hendricks, Sebastian         Louisville             2:13.57  
 10 Lombardi, Dillon             Marlington             2:14.94  
 11 Lough, Griffin               West Branch            2:15.63  
 12 Lee, Ethan                   Canton South           2:17.93  
 13 Tarter, Alex                 Marlington             2:24.35  
 14 Little, Ben                  Canton South           2:24.72  
 15 House, Jacob                 Louisville             2:25.86  
 16 Abel, Zack                   Minerva                2:27.03  
 
Event 21  Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
     Buckeye: B 11:04.04  5/12/2017   Maddie Dunlap, Carrollton                
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Scott, Mackenzie             Minerva               11:17.10   10   
  2 Viscounte, Alyssa            Marlington            11:24.52    8   
  3 Cole, Morgan                 Louisville            11:48.57    6   
  4 Hall, Carly                  Salem                 12:09.74    5   
  5 Gatta, Caitlyn               Louisville            12:21.29    4   
  6 McLachlan, Georgia           Salem                 12:26.14    3   
  7 Daulbaugh, Jenna             Minerva               12:40.31    2   
  8 Tarter, Krissy               Marlington            12:46.04    1   
  9 Days, Emmy                   Carrollton            13:31.01  
 10 Taylor, Victoria             Carrollton            13:46.03  
 11 Plocher, Kirsten             West Branch           13:51.06  
 12 James, Ashley                West Branch           15:01.25  
 
Event 22  Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
     Buckeye: B 9:22.34  5/12/2017   Zach Fresenko, Louisville                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Christopher, Hunter          Salem                  9:54.98   10   
  2 Bledsoe, Nick                Minerva                9:57.83    8   
  3 Ison, Logan                  Louisville             9:58.43    6   
  4 Joseph, Jeff                 West Branch           10:18.25    5   
  5 McLachlan, Jacob             Salem                 10:36.51    4   
  6 Days, Evan                   Carrollton            10:48.51    3   
  7 Rutledge, Connor             Carrollton            10:50.39    2   
  8 Brady, Ben                   Minerva               11:00.97    1   
  9 Williamson, Zack             West Branch           11:04.04  
 10 Stevens, Seth                Alliance              11:29.44  
 11 Lee, Ethan                   Canton South          11:29.61  
 12 Zumbar, Anthony              Alliance              11:55.05  
 
Event 23  Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
     Buckeye: B 4:03.90  2010        , Minerva                                 
                         K. Hargrove,A. Stermer, M. Baumberger,K. Lightfoot
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Marlington                                          4:05.33   10   
     1) Evans, Chloe                    2) Mason, Mary                    
     3) Ryan, Olivia                    4) Boyce, Aubyn                   
  2 Salem                                               4:08.42    8   
     1) Cochran, Halle                  2) McKee, Lydia                   
     3) Rozeski, Haley                  4) Chilton, Katelin               
  3 Minerva                                             4:10.32    6   
     1) Carver, Sarah                   2) Trussell, Skylar               
     3) Burman, Ava                     4) Kukunis, Amanda                
  4 Louisville                                          4:10.44    5   
     1) Adorisio, Destini               2) Gibson, Kayla                  
     3) Kiko, Cassidy                   4) McKeever, Sydney               
  5 West Branch                                         4:24.07    4   
     1) McQuilken, Sydni                2) Egli, Emma                     
     3) Ridgway, Hannah                 4) Decker, Ava                    
  6 Carrollton                                          4:25.46    3   
     1) Bartlow, Grace                  2) Schandel, Kody                 
     3) Burkhart, Bri                   4) Rinkes, Jillian                
  7 Alliance                                            4:31.31    2   
     1) Waggner, Allison                2) Davis, Morgan                  
     3) Brooks, Sophia                  4) Frazier, Meghan                
  8 Canton South                                        5:17.06    1   
     1) Ring, Calista                   2) Snyder, Caroline               
     3) Kuntzman, Katie                 4) Rush, Mackenzie                
 
Event 24  Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
     Buckeye: B 3:26.29  5/12/2017   Louisville, Louisville                    
                         M Seaman, C Weston, N Chaplick, N Chaplick        
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Salem                                               3:31.15   10   
     1) Johnson, Turner                 2) Ackerman, Chase                
     3) Ameduri, Seth                   4) Rumsey, Quinlan                
  2 Louisville                                          3:38.10    8   
     1) Elder, Clayton                  2) Bast, Craig                    
     3) Schloneger, Josh                4) Strzyzynski, Jack              
  3 Carrollton                                          3:42.59    6   
     1) Carrothers, Noah                2) Lampe, Daniel                  
     3) Flanagan, Chase                 4) Walker, Ryan                   
  4 West Branch                                         3:44.39    5   
     1) Johnson, Luke                   2) Ross, Johnny                   
     3) Rastetter, Jesse                4) Lough, Griffin                 
  5 Marlington                                          3:46.78    4   
     1) Lombardi, Dillon                2) Young, Parker                  
     3) Cantwell, Mac                   4) Cuddihy, Stephen               
  6 Minerva                                             3:53.29    3   
     1) Martineau, Chance               2) Hudson, Kyle                   
     3) Billiter, Liam                  4) Johns, J.J.                    
  7 Canton South                                        3:58.86    2   
     1) Little, Nathaniel               2) Piero, Conrad                  
     3) Fritz, Holden                   4) Comer, Jacob                   
  8 Alliance                                            4:01.87    1   
     1) Frazier, Howard                 2) Sines, Michael                 
     3) Deack, Nick                     4) Bailey, Dylan                  
 
Event 25  Girls Shot Put
=======================================================================
 3 preliminary throws-Top 9 to finals
     Buckeye: B 44-04  5/12/2017   Alivia Bentley, Carrollton                  
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bentley, Alivia              Carrollton            43-07.75   10   
      41-10.50  FOUL  43-07.75  FOUL  FOUL  FOUL
  2 Antram, Abbie                Salem                 38-08.50    8   
      38-03  37-10.25  38-08.50  FOUL  35-02.75  36-10.25
  3 Marx, Caitlyn                Salem                 37-00.50    6   
      37-00.50  34-06  35-06.50  PASS  PASS  PASS
  4 Mitchell, Megan              Canton South          33-11.50    5   
      29-07.25  33-04  30-07.50  33-11.50  33-06  33-11.50
  5 Wilks, Savannah              Minerva               33-02.25    4   
      31-02.50  31-02.50  32-04.50  30-06  31-03  33-02.25
  6 Crum, Natalie                Minerva               33-02.00    3   
      31-04.50  29-02.25  33-02  30-04  29-07.25  31-04.50
  7 Zuchowski, Natalie           West Branch           33-01.50    2   
      32-08.50  33-01.50  32-09.25  33-00  32-05.25  FOUL
  8 Stocker, Morgan              Marlington            32-05.50    1   
      30-00  32-05.50  28-04           
  9 Wright, Samantha             Canton South          31-08.00  
      31-02  30-01.25  30-03  30-11.50  31-08  28-03
 10 Davis, Kylie                 Alliance              30-02.00  
      28-04  30-02  FOUL           
 11 Bentley, Amanda              Carrollton            29-09.00  
      29-02.25  29-07  29-09  FOUL  FOUL  FOUL
 12 Barnes, Carrie               West Branch           28-11.50  
      27-01.50  27-07  28-11.50           
 13 Louive, Molly                Marlington            28-09.50  
      28-09.50  23-10  27-07           
 14 Wendt, Lauren                Louisville            27-11.00  
      FOUL  27-05.50  27-11           
 15 Royster, Alexis              Alliance              27-00.50  
      26-09  27-00.50  25-11.50           
 16 Pitts, Kayla                 Louisville            25-06.50  
      25-06.50  23-08  25-00.50           
 
Event 26  Boys Shot Put
=======================================================================
 3 preliminary throws top 9 to finals
     Buckeye: B 57-03.75  2000        Joe Shadle, Springfield                  
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Miles, Jace                  Carrollton            44-02.25   10   
      37-03  41-01  44-02.25  41-11.50  43-11.50  42-07.75
  2 Hicks, Micah                 Alliance              44-01.00    8   
      43-11  43-10  FOUL  42-04.25  43-06  44-01
  3 Thompson, Cameron            Canton South          43-00.00    6   
      FOUL  41-03  41-06.25  40-03  39-01.25  43-00
  4 Weisemann, Evan              West Branch           41-06.00    5   
      FOUL  FOUL  39-10.25  41-06  40-01.25  38-11.25
  5 Stockman, Cooper             Salem                 40-03.25    4   
      39-00.25  33-10.75  39-01  39-07.50  39-03  40-03.25
  6 Brant, Mike                  Salem                 39-11.50    3   
      FOUL  39-11.50  FOUL  FOUL  FOUL   
  7 Sharp, Mitchell              West Branch           39-10.25    2   
      37-11.50  39-10.25  39-03.50  39-03.50  39-10.25  39-05.75
  8 Oldfield, Nick               Alliance              39-00.25    1   
      34-09.50  39-00.25  36-08.50  FOUL  35-07.50  36-00
  9 Ryan, Philip                 Marlington            38-11.00  
      38-11  37-02  35-09.50  36-05  38-04.25  36-08
 10 Williams, De'ontae           Canton South          38-08.00  
      38-08  37-08.25  38-06.50           
 11 Keithly, Logan               Marlington            38-03.00  
      FOUL  35-09.50  38-03           
 12 Kendrick, Benner             Minerva               34-11.50  
      32-06  33-02  34-11.50           
 13 Jones, Travis                Louisville            34-07.25  
      34-07.25  FOUL  FOUL           
 14 Clark, Sam                   Louisville            34-00.00  
      34-00  FOUL  FOUL          
 15 Cezares, Oscar               Carrollton            33-10.25  
      FOUL  32-05  33-10.25           
 16 Fankkhauser, Melvin          Minerva               33-07.25  
      33-07.25  31-09.25  33-03           
 
Event 27  Girls Discus Throw
=======================================================================
 3 preliminary throws top 9 to finals
     Buckeye: B 137-03  1998        Marci Evanich, Marlington                  
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Marx, Caitlyn                Salem                   147-07B  10   
      FOUL  FOUL  120-11  FOUL  132-06  147-07
  2 Bentley, Alivia              Carrollton              136-10    8   
      129-01  126-11  130-10  136-10  130-11  112-06
  3 Jamison, Kyla                Salem                   123-10    6   
      118-05  115-09  123-10  108-10  118-03  119-04
  4 Zuchowski, Natalie           West Branch             107-11    5   
      86-09  107-11  95-01  95-09  104-08  96-03
  5 Taranto, Sarah               Marlington              105-03    4   
      88-08  104-02  95-02  99-10  105-03  102-09
  6 Hartong, Renee               Minerva                 100-06    3   
      90-01  FOUL  97-00  100-06  FOUL  82-05
  7 Wendt, Lauren                Louisville              100-03    2   
      99-09  92-05  FOUL  100-03  91-10  100-03
  8 Stocker, Morgan              Marlington               96-00    1   
      82-05  84-04  96-00  FOUL  77-01  76-09
  9 Johnson, LaSage              Canton South             95-07  
      FOUL  95-07  89-11  88-02  FOUL  89-09
 10 Mitchell, Megan              Canton South             94-05  
      88-01  91-08  94-05           
 11 Crowe, Jordan                Minerva                  91-08  
      84-08  91-08  90-06           
 12 Bentley, Amanda              Carrollton               90-03  
      90-03  87-00  FOUL         
 13 Davidson, Amanda             West Branch              89-08  
      89-08  FOUL  FOUL           
 14 Boehm, Katherine             Alliance                 81-05  
      81-05  FOUL  68-04           
 15 Ramsey, Haley                Louisville               72-10  
      72-10  FOUL  66-04           
 16 Hughes, Mercedes             Alliance                 71-04  
      FOUL  66-09  71-04           
 
Event 28  Boys Discus Throw
=======================================================================
 3 preliminary throws top 9 to finals
     Buckeye: B 185-10  5/17/2013   Anthony Shivers, Salem                     
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Stockman, Cooper             Salem                   144-02   10   
      114-05  129-08  117-05  128-00  138-05  144-02
  2 Slates, Brady                Canton South            135-05    8   
      FOUL  133-07  128-11  131-10  135-05  132-07
  3 Keithly, Logan               Marlington              131-08    6   
      129-10  111-11  106-08  131-08  FOUL  130-05
  4 Hale, Adam                   Alliance                130-09    5   
      118-07  130-09  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  5 Oldfield, Nick               Alliance                126-02    4   
      126-02  124-08  115-05  125-07  FOUL  120-01
  6 Cherevko, Alex               Marlington              118-11    3   
      118-11  97-11  116-03  FOUL  93-06  98-04
  7 Brant, Mike                  Salem                   117-08    2   
      116-11  FOUL  FOUL  FOUL  117-08  114-01
  8 Kendrick, Benner             Minerva                 110-07    1   
      105-00  104-03  103-02  110-07  106-03  103-11
  9 Cezares, Oscar               Carrollton              107-11  
      100-10  107-07  85-11  107-02  106-00  107-11
 10 Adams, Clayton               West Branch             105-00  
      89-09  105-00  99-02           
 11 Wolfe, Daniel                Louisville              104-11  
      FOUL  97-05  104-11           
 12 Miles, Jace                  Carrollton              103-00  
      95-06  103-00  FOUL           
 13 Weisemann, Evan              West Branch             102-10  
      FOUL  FOUL  102-10           
 14 Thompson, Cameron            Canton South            101-02  
      101-02  FOUL  FOUL           
 15 Wright, Isaiah               Minerva                  99-01  
      FOUL  99-01  FOUL           
 -- Clark, Sam                   Louisville                FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
Event 29  Girls High Jump
=======================================================================
 Starting height 4' 6", then up by 2"
     Buckeye: B 5-05.25  1998        Anji Paumier, Marlington                  
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Miller, Karli                Louisville             5-00.00   10   
     4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 
       XO    O    O    O  XXX 
  2 Pridemore, Jaci              Carrollton             5-00.00    8   
     4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 
        O    O  XXO    O  XXX 
  3 Wheeler, Shelby              Minerva                5-00.00    6   
     4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 
        O    O    O  XXO  XXX 
  4 Jones, Makenna               Louisville             4-10.00    5   
     4-06 4-08 4-10 5-00 
       XO    O    O  XXX 
  5 Whaley, Mikaela              West Branch            4-08.00    4   
     4-06 4-08 4-10 
        O    O  XXX 
  6 Hamilton, Haley              Marlington             4-08.00    2.50
     4-06 4-08 4-10 
        O   XO  XXX 
  6 Bock, Jessica                West Branch            4-08.00    2.50
     4-06 4-08 4-10 
        O   XO  XXX 
  8 McKee, Lydia                 Salem                  4-08.00    1   
     4-06 4-08 4-10 
        O  XXO  XXX 
  9 Ellesin, Maria               Marlington             4-06.00  
     4-06 4-08 
        O  XXX 
 10 Ring, Calista                Canton South           4-06.00  
     4-06 4-08 
       XO  XXX 
 10 Tubaugh, Mac                 Carrollton             4-06.00  
     4-06 4-08 
       XO  XXX 
 12 Fletcher, Mackenzie          Alliance               4-06.00  
     4-06 4-08 
      XXO  XXX 
 12 Martin, Amaya                Salem                  4-06.00  
     4-06 4-08 
      XXO  XXX 
 -- Jackson, Micheala            Minerva                     NH  
     4-06 
      XXX 
 
Event 30  Boys High Jump
=======================================================================
 Starting Height 5' 6", then up by 2"
     Buckeye: B  6-08  5/15/2015   Zach Robbins, West Branch                   
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Johnson, Turner              Salem                  6-02.00   10    Won jumpoff at 6'1"
     5-06 5-08 5-10 6-00 6-02 6-04 
        P    P    O    O  XXO  XXX 
  2 Johns, Tyler                 Alliance               6-02.00    8   
     5-06 5-08 5-10 6-00 6-02 6-04 
        O    O    O    O  XXO  XXX 
  3 Zuchowski, Brandon           West Branch            6-00.00    6   
     5-06 5-08 5-10 6-00 6-02 
        O    O    O   XO  XXX 
  4 Stewart, Jacob               Minerva                5-10.00    5   
     5-06 5-08 5-10 6-00 
        O    O    O  XXX 
  5 Mitchell, Malakhi            West Branch            5-10.00    4   
     5-06 5-08 5-10 6-00 
        O   XO    O  XXX 
  6 Davis, Dewayne               Alliance               5-10.00    3   
     5-06 5-08 5-10 6-00 
        O  XXO  XXO  XXX 
  7 Cannon, Jarod                Salem                  5-08.00    2   
     5-06 5-08 5-10 
        O    O  XXX 
  8 Hughes, Quentin              Canton South           5-06.00    1   
     5-06 5-08 
       XO  XXX 
  9 Williams, De'ontae           Canton South           5-06.00  
     5-06 5-08 
      XXO  XXX 
 -- Russell, Jett                Carrollton                  NH  
     5-06 
      XXX 
 -- Naylor, Justin               Carrollton                  NH  
     5-06 
      XXX 
 -- Johns, J.J.                  Minerva                     NH  
     5-06 
      XXX 
 -- Changet, Zeke                Louisville                  NH  
     5-06 
      XXX 
 
Event 31  Girls Long Jump
============================================================================
 3 preliminary jumps top 9 to finals
     Buckeye: B 17-03.50  5/17/2013   Mackenzie Rankin, Louisville             
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Miller, Karli                Louisville            15-11.00   NWI  10   
     15-00.75(NWI) 15-01(NWI) 15-00.50(NWI) 15-03(NWI) 15-05.50(NWI) 15-11(NWI)
  2 Swisher, Calli               Marlington            15-09.00   NWI   8   
     15-07(NWI) 15-07.75(NWI) 15-07.75(NWI) 15-05.75(NWI) 15-09(NWI) FOUL     
  3 Miller, Chloe                Marlington            15-06.00   NWI   6   
     14-09.50(NWI) 15-05.25(NWI) 15-06(NWI) 15-01.25(NWI) 15-00.75(NWI) 15-02.75(NWI)
  4 Mandy, Cayla                 Alliance              15-04.75   NWI   5   
     14-06.50(NWI) 14-10.50(NWI) 15-04.75(NWI) 14-04.75(NWI) 14-11(NWI) 14-10(NWI)
  5 Springer, Emma               Louisville            15-02.50   NWI   4   
     FOUL      15-00(NWI) 15-02.50(NWI) 15-00.75(NWI) FOUL      FOUL     
  6 Tubaugh, Mac                 Carrollton            15-00.50   NWI   3   
     14-07.50(NWI) 13-07.25(NWI) 15-00.50(NWI) 13-04(NWI) 14-09.25(NWI) FOUL     
  7 Davis, Abie                  West Branch           15-00.50   NWI   2   
     14-07.25(NWI) 13-08.25(NWI) 15-00.50(NWI) 14-08.75(NWI) 14-02(NWI) FOUL     
  8 Kenreigh, Nicole             Salem                 15-00.00   NWI   1   
     14-03.75(NWI) 14-09.25(NWI) 14-05.50(NWI) 14-03.75(NWI) 14-09.50(NWI) 15-00(NWI)
  9 Ford, Halli                  Minerva               14-09.75   NWI 
     FOUL      14-09.75(NWI) 14-07.50(NWI) 14-03(NWI) 13-11.25(NWI) 13-07(NWI)
 10 Wheeler, Shelby              Minerva               14-00.50   NWI 
     13-08.50(NWI) 14-00.50(NWI) FOUL                
 11 Daniels, Marisa              Canton South          13-10.75   NWI 
     13-10.75(NWI) FOUL      12-07.50(NWI)           
 12 Austin, Macey                Salem                 13-10.75   NWI 
     FOUL      FOUL      13-10.75(NWI)           
 13 Davis, Morgan                Alliance              13-09.25   NWI 
     13-07.50(NWI) 13-08.25(NWI) 13-09.25(NWI)           
 14 Nichols, Grace               Canton South          13-02.75   NWI 
     13-02.75(NWI) 12-03.25(NWI) 12-11.75(NWI)           
 15 Byler, Amanda                Carrollton            13-02.50   NWI 
     FOUL      13-02.50(NWI) 13-00.75(NWI)          
 16 Pagnucco, Dakarli            West Branch           12-11.75   NWI 
     12-06.75(NWI) 12-00(NWI) 12-11.75(NWI)           
 
Event 32  Boys Long Jump
============================================================================
 3 preliminary jumps top 9 to finals
     Buckeye: B 22-09.25  2010        Brian Jones, Northwest                   
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 McKeiver, David              West Branch           20-08.75   NWI  10   
     19-02(NWI) 19-07(NWI) 19-07(NWI) 20-08.75(NWI) PASS      20-03.25(NWI)
  2 Talbert, Jeff                Alliance              20-06.25   NWI   8   
     19-05(NWI) 20-06.25(NWI) 20-00.25(NWI) 19-09(NWI) FOUL      FOUL     
  3 Flanagan, Chase              Carrollton            20-00.25   NWI   6   
     19-05.25(NWI) 20-00.25(NWI) PASS      FOUL      19-00.75(NWI) FOUL     
  4 Frazier, Howard              Alliance              19-11.75   NWI   5   
     19-05(NWI) 19-11.75(NWI) PASS      PASS      PASS      PASS     
  5 Hughes, Quentin              Canton South          19-11.25   NWI   4   
     12-09.50(NWI) FOUL      19-00.25(NWI) 18-09.75(NWI) 19-11.25(NWI) 11-10(NWI)
  6 Calderone, Anthony           West Branch           19-03.50   NWI   3   
     18-08.25(NWI) 18-09.75(NWI) 18-07(NWI) 18-06.75(NWI) 18-11.25(NWI) 19-03.50(NWI)
  7 Cannon, Jarod                Salem                 19-02.25   NWI   2   
     FOUL      19-02.25(NWI) FOUL      17-11.75(NWI) FOUL      FOUL     
  8 Lowmiller, Taylor            Minerva               18-03.50   NWI   1   
     18-03.50(NWI) 16-01(NWI) 17-10.25(NWI) 18-02.50(NWI) FOUL      17-11.75(NWI)
  9 Perez, Jared                 Canton South          17-11.25   NWI 
     17-06.25(NWI) FOUL      FOUL      FOUL      17-11.25(NWI) FOUL     
 10 Markins, Garrison            Minerva               17-00.50   NWI 
     FOUL      FOUL      17-00.50(NWI)           
 11 Campolito, Cade              Salem                 15-01.50   NWI 
     FOUL      FOUL      15-01.50(NWI)

You may also like...